Adres strony:
http://www.venco.com.pl/~jethro/NEWS

Wydarzenia i aktualności związane z zespołem Jethro Tull:

Luty 2014 r.

 • Ian Anderson wykazuje ostatnio wzmożoną aktywność twórczą, albowiem rzadko się zdarzało w ostatniej dekadzie, aby miał się ukazać całkowicie nowy materiał w odstępie zaledwie dwóch lat. A jak wieść niesie z samego źródła, a więc ze strony jethrotull.com gotowe jest już 15 nowych kompozycji, które zostaną wydane 14 kwietnia 2014 r. na solowej płycie Iana Andersona zatytułowanej „Homo Erraticus”. Album powstał przy udziale muzyków znanych już wcześniej ze współpracy z I. Andersonem przy TAAB2, którzy już pod koniec kwietnia ruszają z nim w długą trasę koncertową, która m.in. obejmie nieodległe nam Czechy i Słowację. Kto wie, może nawet zawitają przy okazji do Polski, choć na razie na ten temat cisza...


  Okładka nowego albumu (źródło: jethrotull.com)
  PART ONE: CHRONICLES

  1. Doggerland
  2. Heavy Metals
  3. Enter The Uninvited
  4. Puer Ferox Adventus
  5. Meliora Sequamur
  6. The Turnpike Inn
  7. The Engineer
  8. The Pax Britannica

  PART TWO: PROPHECIES

  9. Tripudium Ad Bellum
  10. After These Wars
  11. New Blood, Old Veins

  PART THREE: REVELATIONS

  12. In For A Pound
  13. The Browning of the Green
  14. Per Errationes Ad Astra
  15. Cold Dead Reckoning


 • Jak wiadomo album Thick As A Brick z 1972 roku był oparty na poemacie obrzydliwie utalentowanego cudownego dziecka Geralda Bostocka. Na płycie „Homo Erraticus” Ian Anderson ponownie sięga po teksty Geralda tym razem oparte o historyczne manuskrypty, które o ile dobrze zrozumiałem analizują najważniejsze wydarzenia z brytyjskiej historii w świetle wcześniejszych proroctw i wizji człowieka z zamierzchłych czasów. Odpowiednio udramatyzowane i wyolbrzymione przez Bostocka jako metafory współczesnego życia zainspirowały Andersona do skomponowania muzyki do piętnastu piosenek. I tak oto powstała płyta „Homo Erraticus”.  The official Facebook page of Jethro Tull

Kwiecień 2012 r.

 • Już od 2 kwietnia w sklepach pojawia się sequel legendarnej płyty Jethro Tull "Thick As A Brick"! Płyta zawiera całkowicie premierowy materiał, który I. Anderson firmuje zarówno własnym nazwiskiem jak i nazwą Jethro Tull. Sądząc po składzie zespołu wydaje się to być dzieło solowe Andersona (głównie ze względu na brak Martina Barre), jednocześnie zwłaszcza w warstwie tekstowej, bezpośrednio nawiązuje do cenionej zarówno przez krytyków jak i fanów wspaniałej płyty sprzed czterdziestu lat pt. "Thick As A Brick". Zresztą nosi ten sam tytuł, lecz tym razem jest podzielona na 17 utworów przedstawiających różne wersje dalszych kolei losów głównego bohatera poprzedniej części - ośmioletniego wówczas Geralda Bostocka.
 • Album jest promowany na utworzonej specjalnie w tym celu stronie internetowej http://www.stcleve.com/ która swoją zawartością do złudzenia przypomina gazetę dołączoną do wydania TAAB sprzed czterdziestu lat. Wraz z nowym materiałem Ian Anderson wyrusza w trasę koncertową po Wielkiej Brytani, Europie i Stanach Zjednoczonych. Będą mu towarzyszyć: Florian Ophale - g, Scott Hammond - dr, John O'Hara - k, David Goodier - b oraz młody aktor Ryan O'Donnel - voc. Wprawdzie ostatni z nich pojawił się w zaledwie kilku miejscach na nowej płycie, lecz w czasie koncertów nie tyko będzie wspierał wokalnie Iana Andersona, ale również wypełniał obowiązki niezwiązane ze śpiewem za to wykorzystujące jego talenty aktorskie i pantominiczne. A zatem nadchodzące tournée Iana Andersona zapowiada się arcyciekawie.

 • Nowy album "Thick As A Brick 2" pojawia się również w rozszerzonej wersji. Wydanie specjalne zawiera CD, audiowizualne DVD gdzie znajdziemy lepszej jakości mix stereo skwantowany na 24 bitach oraz mix 5.1 surround (zmiksowane przez samego Stevena Wilsona), wideo pokazujące proces tworzenia płyty, wywiady z muzykami oraz szesnastostronicową książeczkę m.in. z polskim przekładem tekstów autorstwa Łukasza Hernika, któremu Ian Anderson udzielił obszernego wywiadu na łamach ostatniego numeru czasopisma "Lizard". Jak podaje wspomniane tu pismo, autor przekładu zapowiada monografię poświęconą fenomenowi "Thick As A Brick", która ma się ukazać w 2013 r. nakładem GAD Records.

Styczeń 2009 r.

 • Ian Anderson ostatnio zdaje się rzadko bywać w studiu, ale trzeba przyznać, że nie rezygnuje z występów na żywo co roku koncertując na całym świecie zarówno pod szyldem Jetro Tull, jak i solo. W tym roku nie ominie również naszego pięknego kraju i wraz z Jethro Tull wystąpi 1 września 2009r. na scenie Sali Kongresowej w Warszawie w ramach tournee po Europie Środkowo-Wschodniej. Informacja o koncercie pojawiła się w polskich mediach już w grudniu 2008 r., a ostatnio została opublikowana na oficjalnych stronach zespołu http://www.j-tull.com/tourdates/index.html. Z kolei szczegółowe informacje na temat występu w Polsce i ceny biletów znajdziemy pod adresem http://www.livenation.pl/. Wprawdzie do koncertu jeszcze zostało trochę czasu, ale już dziś możemy zacząć ostrzyć sobie apetyty na spotkanie z Jethro Tull dzieląc się wrażeniami na utworzonym właśnie z tej okazji blogu Wynalazcy Siewnika.

Październik 2007 r.

 • Minęło już 10 lat od kiedy grupa Jethro Tull po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Od roku 1997 pięciokrotnie koncertowała w naszym kraju w różnych miejscach a ostatni raz polscy fani zespołu mogli cieszyć się występem Jethro Tull w słynącej z trochę innej muzyki Operze Leśnej w Sopocie. Obszerna relacja z występu autorstwa oczywiście Łukasza Wąsia dostępna już na stronie.
 • Z kolei 8 lat minęło od wydania ostatniego studyjnego albumu Jethro Tull pt. "Dot Com" i wciąż nie wiadomo, kiedy pojawi się jakiś premierowy materiał. W ostatnich latach światło dzienne ujrzało kilka wydawnictw związanych z Jethro Tull o charakterze składankowym. Należy więc wspomnieć tu ostatnie koncertowe albumy "Aqualung Live" (CD 2005 r.) oraz "Ian Anderson Plays the Orchestral Jethro Tull" (CD/DVD 2005 r.) jak również "The Best Of Acoustic Jethro Tull" (CD 2007 r.) i ostatni koncertowy zapis DVD z 2003 roku "Jethro Tull - Live At Montreux" (DVD 2007 r.)
 • Ostatnimi czasy na trasach koncertowych Ian Anderson coraz częściej sięga po nowych muzyków. I tak za perkusją Dona Perry'ego zastępuje syn I. Andersona - James Duncan, w roli gitarzysty pojawia się młody Florian Opahle, na basie gra David Goodier, a za klawiszami na dobre zasiadł John O'Hara.

Marzec 2007 r.

Marzec 2005 r.

 • 21 marca w Wielkiej Brytani i 22 marca w USA pojawiło się na rynku bodaj najważniejsze w tym roku wydawnictwo związane z grupą Jethro Tull, a mianowicie archiwalny zapis koncertu Jethro Tull z 1970 roku na DVD nazwany "Nothing Is Easy: Live At The Isle Of Wight". Koncert odbyl się w ramach festiwalu zwanego dziś przez niektórych brytyjskim woodstockiem. Fragment tego występu w postaci utworu "Nothing Is Easy" znamy choćby z ostatniego DVD pt. "A New Day Yesterday". Niestety na razie wygląda na to, że na polskim rynku trudno będzie nabyć to wydawnictwo, gdyż nie udało mi się znaleźć żadnego polskiego sklepu internetowego, który miałby tę pozycję w swojej ofercie.

  Lista utworów:
  My Sunday Feeling
  My God
  With You There To Help Me
  To Cry You A Song
  Bourée
  Dharma for One
  Nothing Is Easy
  Medley: We Used To Know-For A Thousand Mothers

 • Ian Anderson dołączył do grupy Young Dubliners w utworze "Banshee" na ich najnowszej płycie pt. "Real World".
 • Kolejne zremasterowane albumy The Broadsword And The Beast, Crest Of A Knave i Under Wraps ukażą się 11 kwietnia (Anglia i USA), natomiast Rock Island, Catfish Rising oraz Roots To Branches pojawią się w sklepach być może latem.
 • W styczniu Ian Anderson pracował nad nowym materiałem na płytę solową, jak również miksował nagrania koncertowe z Mannheim (Niemcy), gdzie w grudniu wystąpił z orkiestrą. Nagrania te już wkrótce mają ukazać się na DVD oraz CD.
 • Barriemore Barlow, długoletni perkusista Jethro Tull gra obecnie na bębnach w bluesowym zespole Rolanda Chadwicka 'Native Tung'.
 • Prace nad nowym albumem Jethro Tull miały się zacząć już w lutym, a płyta miała ukazać się w październiku. Niestety ze względu na napięty program koncertów Ian Anderson oświadczył, że powstanie i wydanie premierowego materiału zostanie przesunięte na późniejszy termin.

Grudzień 2003 r.

 • Po kilkuletniej przerwie Jethro Tull znów zawita do Polski! Podobnie jak w 1997 roku zagra w poznańskiej Arenie. Będziemy mogli zobaczyć i posłuchać ich na scenie jak zwykle w maju, a dokładnie 18 maja. Organizatorem koncertu jest agencja Odyssey. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.
 • "Nienawidzę widoku amerykańskich flag, które powiewają na każdym dworcu, czy w każdym małym domku na środkowym zachodzie. Łatwo jest pomylić patriotyzm z nacjonalizmem" - tą niefortunną wypowiedzią dla amerykańskiej gazety "Asbury Park Press" Ian Anderson przyspożył sobie wrogów wśród amerykańskich słuchaczy stacji WCHR-FM, którzy nakłonili rozgłośnię do zaprzestania nadawania piosenek Jethro Tull. Pomimo przeprosin lidera Jethro Tull i oświadczenia, że choć nie popiera polityki zagranicznej administracji amerykańskiej i brytyjskiej, lecz zawsze będzie bronił "honoru i integralności Amerykanów, gdziekolwiek, kiedykolwiek i bez względu na krytykę", nie uda się chyba do końca zatrzeć pewnego poczucia niesmaku. Tak więc tym razem o Jethro Tull zrobiło się głośno, ale nie jak to zwykle bywało za sprawą znakomitej muzyki, lecz ze względu na nieprzemyślaną wypowiedź Andersona, który dotychczas znany był z prezentowania raczej wyważonych poglądów.

Listopad 2003 r.

 • W listopadowym wydaniu Teraz Rocka pojawił się wywiad Wiesława Weissa z Ianem Andersonem. Fragment wywiadu dostępny jest również na stronach Onetu.
 • Nowe albumy Jethro Tull i Iana Andersona są już w sprzedaży. Muzyka na nich zawarta nasycona jest licznymi odwołaniami do muzyki ludowej i zawiera głównie brzmienia akustyczne będąc w zgodzie z  kierunkiem obranym przez Andersona na poprzedniej płycie solowej "The Secret Language Of Birds".
 • Zgodnie z przewidywaniami wydane 4 sierpnia DVD Jethro Tull "A New Day Yesterday" jest kopią kasety video sprzed kilku lat z dodanym bonusowym utworem (hidden track) The Witch's Promise French TV. Oczywiście nie zawiera też typowych dla nagrań DVD walorów jakościowych (obraz w systemie PAL, dźwięk w LPCM Stereo).
 • Wkrótce ukażą się kolejne zremasterowane albumy Jethro Tull: "Bursting Out", "Stromwatch" oraz "A" . Warta odnotowania jest zapowiedź, że do tego ostatniego albumu dołączona zostanie płyta DVD ze znanym od lat video pt. "Slipstream", zawierającym głównie fragmenty trasy koncertowej promującej "A" z gościnnym udziałem Eddiego Jobsona (UK, King Crimson).

Sierpień 2003 r.

 • W zapowiedziach sklepowych na 4 sierpnia widnieje DVD Jethro Tull "A New Day Yesterday". Szczegóły dotyczące tego wydawnictwa nie są znane, ale podejrzewa się, że jest to video VHS znane z "25th Anniversary" publikowane w innym formacie zapisu i pod zmienioną nazwą. Jaka będzie rzeczywista zawartość krążków, będziemy mogli się przekonać już za kilka dni.
 • Już 25 sierpnia pojawi się czwarty solowy album Iana Andersona pt. "Rupi's Dance".
 • 13 października ukazuje się nowa płyta kompilacyjna Jethro Tull pod wymownym tytułem "The Christmas Album". Znajdą się na niej utwory przywołujące ducha świąt Bożego Narodzenia, znane z wcześniejszych płyt, ale ponownie wykonane. Dodatkowo zespół zaprezentuje własne wersje utworów tradycyjnych, a więc album zapowiada się bardzo interesująco zważywszy na fakt, że w takiej stylistyce zespół Jethro Tull zawsze czuł się znakomicie.
 • Martin Barre ukończył pracę nad nowym albumem solowym zatytułowanym "Stage Left". Znalazło się na nim 12 utworów instrumentalnych, jeden z partią wokalną oraz jeden bonusowy. Przy okazji warto wspomnieć, że doczekał się własnej strony internetowej, którą możecie odwiedzić pod adresem www.martinbarre.com
 • W związku z interwencją ZPAV, od maja tego roku nie można ściągać muzyki Jethro Tull z działu mp3.

Maj 2002 r.

 • W dziale "Toporny jak cegła" znajdziecie przekłady tekstów z pierwszych czterech płyt Jethro Tull autorstwa Macieja Rolskiego opatrzone słowem wstępnym oraz próbami interpretacji i innego rodzaju przypisami. Z czasem będą pojawiać się tłumaczenia kolejnych albumów. Przy okazji zapraszam na forum do dyskusji nt. przekładów i nie tylko.
 • 14 maja ukazuje się pierwsze w historii Jethro Tull wydawnictwo DVD zatytułowane podobnie jak gorący jeszcze krążek koncertowy - "Living With The Past". Zapowiada się niezwykle interesująco, a szczegóły dotyczące nagrań i innych atrakcji znajdziecie na stronie oficjalnej.
 • Nowy album koncertowy Jethro Tull CD "Living With The Past" ukazał się 30 kwietnia w USA i 6 maja w Europie. Materiał nagrany z myślą o od dawna szykowanym wydawnictwie DVD został zarejestrowany głównie w Londynie (Hammersmith 2001), Paryżu (1999), Zurychu (1989) i Holandii (1999).
 • Tymczasem pierwszy gitarzysta Jethro Tull - Mick Abrahams, wydał krążek zatytułowany "The Best Of Aby - Vol. 2"
 • Ian Anderson znany ze swej nieprzeciętnej aktywności muzycznej wciąż udziela się w nagraniach różnych wykonawców. Zagrał na nowej płycie "Released" Wendy MaHarry w utworze "Dyan Is Resting", współpracował z The James Taylor Quartet, a także zagrał intro w utworze na nowy album progrockowej grupy Magellan. Pojawił się także w dwóch utworach z koncertowo-studyjnej płyty Willy Portera. Opublikowania efektów współpracy lidera jethro Tull z wymienionymi wyżej muzykami należy spodziewać się w najbliższej przyszłości.
 • Martin Barre przed świętami Bożego Narodzenia przeszedł pomyślnie operację łokcia.
 • Ian Anderson nagrał miniaturkę muzyczną "Drive" na ścieżkę dźwiękową filmu "Mystery, Alaska" (1999). Nie pojawił się on jednak na płycie CD, ale można usłyszeć go w obecności napisów końcowych na VHS/DVD.
 • Utwór "Thick As A Brick" został wykorzystany przez Hyundaia w spocie reklamowym prezentowanym w USA. Można zobaczyć go tutaj (wymagane jest zainstalowanie QuickTime'a)
 • Pod koniec stycznia w jednym z londyńskich pubów na jednej scenie pojawili się Ian Anderson, Mick Abrahams, Clive Bunker oraz Glenn Cornick, a więc pierwotny, pierwszy skład Jethro Tull!!! Ten kameralny koncert został zarejestrowany i jego fragmenty ukażą się wkrótce na DVD.
 • Zremasterowano pierwsze 3 płyty Jethro Tull: "This Was", "Stand Up", "Benefit". Do każdej z płyt dołączono bonusowe utwory, pochodzące z singli wydawanych na przełomie lat 60/70
 • Biografia Jethro Tull autorstwa Davida Reesa jeszcze nie ukazała się na rynku. Jak dowiedziałem się w styczniu u źródła, wydawnictwo Kagra czeka na uzupelnienie materiału przez autora i wtedy po przetłumaczeniu odda ksiażkę do druku. Będzie dostępna nie tylko drogą wysyłkową, ale także w księgarniach.

Grudzień 2001 r.

Strona została przeniesiena pod adres http://www.venco.com.pl/~jethro/. Tymczasowo nieczynny jest dział mp3. To w kwestii formalnej. Jeśli zaś chodzi o sprawy związane z Jethro Tull znamiennym jest fakt pojawienia się na polskim rynku tłumaczenia biografii zespołu napisanej przez Davida Reesa, redaktora magazynu New Day. Szczegóły pod adresem http://www.kagra.com.pl/art14.html.

Czerwiec 2001 r.

 • Pod adresem www.strony.wp.pl/wp/jethro-news pojawiła się strona autorstwa Łukasza Wąsia zatytułowana "Jethro Tull News" spełniająca rolę serwisu informacyjnego na temat najświeższych nowinek dotyczących JT.
 • Na ekranach polskich kin można juz zobaczyć film pt. "Almost Famous" (reż. Cameron Crowe) opowiadający z nostalgią i humorem o wczesnych latach siedemdziesiątych, muzycznym showbiznesie, trasach koncertowych grup rockowych. Film okraszony jest fragmentami muzyki najlepszych wykanawców rockowych tamtych czasów, wśród których nie zabrakło oczywiście Jethro Tull. W tle jednego z epizodów filmu wykorzystano utwór "Teacher"; niestety nie znalazł się on na soundtracku z tego filmu.
 • Jeśli mowa o muzyce JT w filmie to nie sposób nie wspomnieć, że 10 czerwca w telewizji TVN o godz. 01:30 pokazany zostanie film pt. "Przełamując fale" (reż. Lars Von Trier). Na ścieżce dźwiękowej do tego obrazu znalazł się utwór Jethro Tull pt. "Cross-eyed Mary".
 • Kompilacyjny album "The Very Best Of Jethro Tull" już do nabycia w sklepach:


Rozmiar: 14154 bajtów

Marzec 2001 r.

 • 14 maja ukaże się kolejny kompilacyjny album "The Very Best Of Jethro Tull" ze zremasterowanymi największymi przebojami Jethro Tull. Na jednym krążku zostanie zamieszczone 20 nagrań. Utwory zostały skwantowane na 24-bitach co zapewne poprawi ich brzmienie, ale czy usłyszymy poprawę jakości na zwykłych odtwarzaczach CD czas pokaże; szczególy dotyczące tego wydawnictwa znajdziecie na stronie oficjalnej,
 • niestety trasa koncertowa Jethro Tull na najbliższy rok tym razem nie obejmie Polski, jednak można będzie zobaczyć na żywo muzyków w wielu miastach Europy; aby sprawdzić w jakich proponuje wejść tutaj - na oficjalną stronę zespołu,
 • weterani rocka - grupa Uriah Heep wydaje 23 marca 2001r. na CD, VHS i DVD akustyczny koncert zarejestrowany w Londynie i zatytułowany "Acoustic Driven". Dla nas szczególnie istotny jest w tym wydawnictwie udział Iana Andersona w utworach "Circus" i "Blind Eye", gdzie lider Jethro Tull towarzyszy zespołowi grając oczywiście na flecie.
 • W grudniu 2000 ukazał się 'box set' zawierający pierwsze trzy płyty Jethro Tull z błędnie wydrukowanym tytułem pierwszego albumu, który według EMI brzmi "This Way",
 • w USA wyszedł promocyjny singiel solowej płyty Iana Andersona z nagraniem "The Habanero Reel" oraz singiel promujący najnowszy album Jethro Tull pt. "A Gift Of Roses",
 • wreszcie zremasterowano albumy "Crest Of A Knave", "WarChild", "Too Old To Rock'N'Roll" oraz "Minstrel In The Gallery", jednak prawdziwi audiofile pewnie niecierpliwie czekają na wersje DVD-Audio bądź SACD.
 • Ian Anderson wygrał proces z niejakim Dennym Hammertonem, który 'w złej wierze' zarejestrował domeny jethrotull.com oraz jethro-tull.com, czym poniekąd przyczynił się do takiego a nie innego tytułu najnowszego albumu zespołu,
 • po koncertach w Polsce w Polsacie 2 pojawił się półgodzinny film, zawierający wywiad z Ianem Andersonem (emitowany już wcześniej w Polsacie, czego dowód zamieszczono poniżej) oraz krótki fragment warszawskiego koncertu.

Rozmiar: 19423 bajtów

Maj 2000 r.

Pod koniec pierwszego tygodnia maja zrobi się w Polsce bardzo przytullnie ;-). A to oczywiście za sprawą zbliżających się koncertów. Lecz zanim tłumnie zjawicie się na koncertach w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach proponuje zapoznać się z setlistą utworów granych przez zespół w trakcie bieżącej trasy. Na koncertach w Sztokholmie (2000.04.25) i Helsinkach (2000.04.27) pojawiły sie poniższe numery:

 1. Passion Jig
 2. For A Thousand Mothers
 3. Nothing Is Easy
 4. Thick As A Brick
 5. Hunt By Numbers
 6. Witches Promise
 7. Fat Man
 8. Budapest
 9. Bouree
 10. Jeffrey Goes To Leicester Square
 11. Dot Com
 12. AWOL
 13. Secret Language Of The Birds pt I
 14. Boris Dancing
 15. Martin Barre - Misere.ra
 16. My God
 17. Hunting Girl
 18. Locomotive Breath
 19. Aqualung
 20. Living In The Past
 21. Cheerio & Balloons

Jak widać nie ma wielkich zmian w stosunku do tego co grupa prezentowała na koncertach w ubiegłym roku. Anderson zapowiedział zmianę 80% repertuaru dopiero przed letnią trasą po Stanach.

*********************************************

W Programie III PR podobnie jak przed rokiem przeprowadzony został plebiscyt na dwudziestkę najlepszych kompozycji Jethro Tull wg sluchaczy tej rozgłośni. I oto wyniki głosowania:

1. AQUALUNG
2. THICK AS A BRICK
3. LOCOMOTIVE BREATH
4. CHEERIO
5. SONGS FROM THE WOOD
6. BOUREE
7. MY GOD
8. HEAVY HORSES
9. LIVING IN THE PAST
10. BUDAPEST
11. BUNGLE IN THE JUNGLE
12. MINSTREL IN THE GALLERY
13. TOO OLD TO ROCKNROLL TOO YOUNG TO DIE
14. SKATING AWAY ON THE THIN ICE OF A NEW DAY
15. HUNTING GIRL
16. FLYING COLORS
17. SONGS FOR JEFFREY
18. BENDS LIKE A WILLOW
19. CROSS-EYED MARY
20. A NEW DAY YESTERDAY


Ian Anderson zagrał dwa koncerty z Caracas Symphony Orchestra w Wenezuelii, gdzie dyrygentem był stary znajomy - David Palmer - dawny klawiszowiec i współpracownik zespołu:

 • 12 kwietnia - Caracas, Amfiteatr
 • 13 kwietnia - Walencja, Amfiteatr
 • Jak zwykle przy takich okazjach muzycy spotkali się z fanami i rozdawali autografy.


  Ciekawe na jakiej części ciała polskie fanki zażyczą sobie złożenia dedykacji przez Iana Andersona ;-)

  Marzec 2000 r.

  Wspaniały przewodnik po najnowszej płycie Iana Andersona!

  Wszystkie utwory w Real Audio, filmiki ukazujące pracę I.Andersona w domowym studiu, I.A. opowiada o swoich tekstach i muzyce oraz plebiscyt na najlepszą piosenkę z SLOB,

  Światło dzienne ujrzała wreszcie solowa płyta Iana Andersona "The Secret Language Of Birds". O poszczególnych utworach Anderson opowiadał w wywiadzie dla radia RMF wyemitowanym w audycji "Znaki zodiaku"" w sobotni wieczór 11 marca.

  Bilety i plakaty pojawiły się już w pozostałych miastach, gdzie ma się odbyć koncert Jethro Tull:

  Wrocław (Sklep Bemolika):

 • 55zł(płyta)
 • 85zł
 • 95zł
  (ceny do 30.03.2000)
  później 5zł drożej, w dzień koncertu 10zl drożej

  W Katowicach:

 • 50zł
 • 60zł(płyta)
 • 70zł

  Styczeń 2000 r.

  Znane są już ceny biletów na majowy warszawski koncert w Sali Kongresowej:

  sektor cena zł
  I 150
  II 120
  III 90
  IV 60

  Grudzień 1999 r.

  W Polsce odbędą się aż trzy koncerty Jethro Tull! 4 maja w warszawskiej Sali Kongresowej, 5 maja we wrocławskiej Hali Ludowej i 6 maja w katowickim Spodku.
  Na Zachodzie pojawiło sie już kilka singlii promujących najnowszą płytę Jethro Tull. Są to w kolejności chronologicznej:
 • "It All Trickles Down" - utwór niepublikowany, który nie zmieścił się na płycie "Dot Com"
 • "Dot Com" (wersja limitowana w 5000 egz.)
 • "Bends Like A Willow" (wersja limitowana w 5000 egz.)
  15 czerwca 1999r. zespół Jethro Tull koncertował w studiu telewizyjnym w Baden-Baden dla niemieckiego programu "Ohne Filter". W koncercie uczestniczyła ledwie dwustupięćdziesięcioosobowa publiczność. Na pewno wszystkich ucieszy wiadomość, że dziś również i my możemy zobaczyć i posłuchać tego występu poprzez internet jako klipy Real Video udostępnione w jethrotullowym świecie Laufiego
  Premiera nowej-starej płyty Iana Andersona "Secret Language Of Birds" została przesunięta na 7 marca 2000r.

  Październik 1999 r.

  Jak podaje EMPIK: "Potwierdzony został koncert Jethro Tull w Polsce. Odbędzie się on 4 maja 2000 w warszawskiej Sali Kongresowej. Grupa będzie promowała swoją najnowszą płytę j-tull Dot Com."

  Sierpień 1999 r.

  W plebiscycie przeprowadzonym wsrod czytelnikow "Polityki" na najważniejszych ich zdaniem zagranicznych artystów grupa Jethro Tull zmieściła się w pierwszej setce, a dokładniej uplasowała na miejscu 65.

  Ostatni tydzień sierpnia w Programie III PR jest poświęcony najnowszej produkcji Jethro Tull. Album "J-Tull Dot Com" jest płytą tygodnia, a codziennie w Trojkowym Expressie emitowana jest jedna nowa piosenka (ok. 1515).

  Nowa płyta Jethro Tull pt." Dot Com" ukaże się juz niebawem, a dokładnie 23 sierpnia (oficjalna premiera w Polsce zapowiadana jest na 30 sierpnia). Nie tylko tytuł albumu moze kojarzyc się z komputerami i internetem, ale także tytuły niektórych piosenek np. Wicked Windows czy Nothing @ All. Na okładce zaś widnieje napis "j-tull dot com". Wystarczy dodać tylko www, aby otrzymać adres do oficjalnej strony Jethro (http://www.j-tull.com). Wszystko to a nawet więcej (spis wszystkich 14 nowych utworów, ich czasy trwania, teksty, awers i rewers okładki) znalazłem w jethrotullowym świecie Laufiego, który jakoś zdobył już najnowszy materiał Jethro Tull i krótko przedstawil swoje wrażenia po pierwszych przesłuchaniach. Dla zainteresowanych podaję adres tej strony: http://www.laufi.de/tull/e/home.htm (wersja anglojęzyczna). Jeśli zaś ktoś chciałby posłuchać czego mniej więcej może spodziewać się po zespole to odsyłam go do owej oficjalnej strony Jethro Tull, gdzie można znaleźć cztery utwory zagrane w różnych wersjach przedstawiających kolejne fazy pracy nad materiałem muzycznym (http://www.j-tull.com/dotcompreview.htm). Wiele ciekawych informacji możesz dowiedzieć się również z wywiadu z Ianem Andersonem, który został wyemitowany w maju w programie III PR.

  Maj 1999 r.

  Nowa płyta solowa Iana Andersona pięknie zatytułowana "The Secret Language Of Birds" zawierająca repertuar raczej akustyczny, jest już gotowa. Na płycie tej kompozytora ma wspomagać Andrew Giddings grą na marimbafonie, akordeonie i fortepianie, Jonathan Noyce na kontrabasie oraz Gerry Conway na instrumentach perkusyjnych Zostanie wydana jednak dopiero w lutym następnego roku. A wszystko przez to, że zespół Jethro Tull skończył niedawno nagrywać nowy studyjny materiał i firmy fonograficze chcą wydać go wcześniej, a dokładnie pod koniec sierpnia w USA i w pierwszej połowie września w Europie. Nowa płyta będzie prawdopodobnie nosiła tytuł "Dot Com" a jej fragmenty grupa zaprezentowała podczas trasy koncertowej, która i tym razem nie ominęła Polski. Ian Anderson i jego załoga gościli 30 maja w katowickim Spodku po raz kolejny dostarczając polskiej publiczności niezapomnianych wrażeń.

 • Strona główna || News || Dyskografia || Biografia || Relacje z koncertów || Teksty || Przekłady || Indeks utworów || MP3 || Indeks muzyków || Cytaty || Linki || Plebiscyt || Wywiady || O stronie