Wsłuchując się w bezmiar muzyki, miliony płyt i tysiące artystów, często zastanawiałem się czy uda mi się trafić na dźwięki, które poruszą mną do tego stopnia, że trudno byłoby sobie wyobrazić dalsze życie bez nich i które nigdy nie staną się dla mnie zwyczajne czy obojętne. O tym, że moje poszukiwania zakończyły się sukcesem, wiedziałem od pierwszego taktu “Let the Hapiness”, który usłyszałem. Zagłębiając się w muzykę Davida Sylviana i odnajdując ją każdego dnia na nowo, gromadzę wiele informacji, które pozwoliłyby mi lepiej zrozumieć to, co słyszę. Krok po kroku to wszystko chciałbym umieścić na tej stronie. Mam tylko nadzieję, że magię da się opisać słowami ...


9 październik

“Everything and Nothing”, nowy album Davida Sylviana, ujrzał właśnie światło dzienne. To kolejny, po “Weatherbox” album retrospektywny, pozwalający spojrzeć na punkt, w którym artysta i jego muzyka, znaleźli się w dniu dzisiejszym. Jest tu aż 13 naprawdę rzadkich nagrań, które do tej pory albo nigdy nie były publikowane, albo znajdowały się na trudniej dostępnych płytach. Album dostępny jest w dwóch wersjach.

Wersja limitowana to zawierający trzy krążki digipack (Virgin CDVDX2897). Oprócz podstawowych dwóch płyt, w środku znajduje się specjalny bonusowy CD z utworami The Scent of Magnolia, The Blinging Light of Heaven, The Scent of Magnolia (Portobello mix) oraz Brilliant Trees (version 2000).


25 listopad

Od dnia dzisiejszego strona jest całkowicie oficjalna. Firma Pomaton EMI, przedstawiciel Virgin w Polsce i dystrybutor wszystkich płyty Davida Sylviana, zgodziła się na objęcie patronatu nad witryną. Mam nadzieję, że w ten sposób wszystkie ważne informacje będą dochodzić szybciej i że Nostalgia będzie miała dostęp do wielu ciekawych rzeczy, których uzyskanie zwykłą drogą nie było by możliwe.


9 grudzień

Pan Piotr Kosiński powiedział kilka ciepłych słów na temat Nostalgii w swojej audycji Noc Muzycznych Pejzaży w Programie III Polskiego Radia. Cieszę się bardzo - przybyło kilka nowych osób, których listy utwierdzają mnie w przekonaniu iż powstanie tej strony miało sens. Panu Piotrowi bardzo dziękuję i mam nadzieję że w końcu uda mu się sprowadzić Sylviana do Polski. 


20 grudzień

Pan Paweł Kostrzewa z Trójkowego Expresu przeczytał co następuje: Z nieba mi Pan spada z nagraniem Sylviana. Czy dałoby się przy tej okazji powiedzieć o jego polskiej stronie ? Ogromnie dziękuję Panu Pawłowi za tą pomoc. W chwilę później nastąpiła mała lawina listów, zaczynających się zwykle od słów "no, nareszcie ...". Pozwolę sobie powiedzieć - no, nareszcie strona osiągnęła 200 odsłon. Oby tak dalej. 

Mam nadzieję że styczeń przyniesie nowości na stronie. Coraz więcej rzadszych nagrań Sylviana udaje mi się zdobyć i chciałbym o każdym coś napisać. Kilka zdań na temat każdej płyty i jej rzetelna ocena na pewno przysłużyłaby się zarówno nowym jak 
i stałym fanom Sylviana. Zapraszam przy tej okazji chętnych do piór - jeśli chcecie coś napisać o Waszej ukochanej płycie Sylviana, to jest to najlepsza ku temu okazja.   

Z okazji zbliżających się świąt jak najcieplejsze życzenia dla wszystkich :-)

Kuba Maziarz 

Biografia - Dyskografia - Artykuły - Teksty - Linki - Poczta

stat4u