Płyty CD

.
 • D1 ATMAN: Soundreams
  Pierwszy CD przezacnej formacji - jednocześnie pierwszy dysk OBUHA wydany w paŸdzierniku 1995 roku. Akustyczny world-psychedelic w najlepszym wydaniu - reedycja kasety + dwa wcześniej nie publikowane utwory koncertowe nagrane podczas trasy "Save Earth '94" z gościnnym udziałem Olka Gelby, Carlosa Robalo i Manjao Fati. Jako, że kochamy płyty analogowe, dysk został umieszczony w albumowej okładce formatu singla.
 • D2 RONGWRONG: Historia Alfonsa Czahora
  Ponownie nagrany i zgrany (przy blasku lampy naftowej) materiał z kasety pod tym samym tytułem. Powiększony o kapitalny utwór, w którym na tle niezwykłych elektroakustycznych dźwięków i pełnych tęsknoty ludowych śpiewów z okolic Czarnej Hańczy zostają odczytane fragmenty historii Czahora. Pięknie wydany w oryginalnej, rozkładanej okładce.
 • D3 NOISE-MAKER'S FIFES: Cruelty Has a Human Heart and Marumares
  Surrealistyczne pejzaże, elektro-akustyczne śnienia, konkretne kolaże. Organiczny ambient, kreowany za pomocą drewnianych i metalowych, strunowych konstrukcji, preparowanych instrumentów akustycznych i elektronicznych manipulacji. Trzeci CD wyśnienitej grupy belgijskiej, którą w kwietniu 1997 roku gościliśmy w Polsce.
 • D4 TRANCE: Augury
  Europejska edycja najnowszej płyty. Wielowarstwowy noise-ambient o klasycyzującym posmaku, prawie pozbawiony charakterystycznych dla wcześniejszych płyt para-etnicznych struktur rytmicznych. Albumowa okładka w pełnym kolorze formatu singla.
 • D5 MORE EXPERIENCE: From Acid Dreams
  Długo oczekiwany album lubelskich psychodelików. Od przebojowych, kwiecistych piosenek a'la JEFFERSON AIRPLANE po tripowe, halucynogenne fajerwerki w klimatach Jimi HENDRIX EXPERIENCE i wczesnego PINK FLOYD. Prawdziwa psychodelia z okolic września 1967 roku.
 • D6 SPEAR: In Search of Sparks
  Magiczny ambient spowity ezoterycznym blaskiem. Okolice zamieszkiwane czasem przez NOCTURNAL EMMISSION i COIL. Kolejne ujawnienie "muzyki jakiej świat nie widzi". Pierwszy, srebny dysk z książeczką w specjalnym pudełku.
 • D7 ZA SIÓDMĄ GÓRĄ: Muzyka jakiej świat nie widzi
  Długo oczekiwane emanacje ZA SIÓDMĄ GÓRĄ zaklęte w pasma dźwięków przepojonych tęsknotś i współczuciem. Eligijny "ambient-industrial". Odwieczne tęsknoty, alchemiczne zewy i przebudzenia. Muzyka jakiej świat nie widzi. Jako w niebie, tako i na ziemi. W albumowej okładce (format LP) ze szkieletem anioła.
 • D8 WARSZAWSKA JESJIONKA: Podróż do umysłu Boga C45
  Hermetyczna, improwizowana muzyka współczesna na instrumenty akustyczne i elektryczne. Wyrafinowane rzeźby, atonalne pajęczyny (AMM), free-medytacje.
 • D9 SPEAR: Dark Waters of Light
  Drugi album z udziałem Za Siodma Gora. Elegijne piesni oparte na trip-hopowych rytmach. Pasja wg. Speara w finezyjnej okladce.
 • D10 MIASTO NIE SPAŁO: Pieśni żałobne
  Elegijny minimal na kontrabas, wiolonczelę i akordeon. Ascetyczny, akustyczny i skończenie piękny. Pod wezwaniem Arvo Parta.
 • D11 KARPATY MAGICZNE: Księga Utopii
   Drugi album grupy założonej przez Marka Styczyńskiego i Annę Nacher po rozpadzie Atmana. Bomba etniczna.
[ OBUH ]

© 1996 - 2000 dzemik

deszczowe psy
[ główna ] [ radio ] [ musica ] [ koncerty ] [ distro ]