Strona główna | Biografia | Dyskografia | Muzyka filmowa | MP3


Inspiracją było pojawienie się w sieci ambitnego projektu: "Muzyka przez duże M - [Mało] znani i [nie] doceniani" z pustą listą odsyłaczy do informacji o zespole. Nic dziwnego, takich miejsc jest niewiele. Popol Vuh to klasyczny przykład grupy kiedyś cenionej, dziś niemal zupełnie zapomnianej. Wymieniana w jednym rzędzie z pionierami niemieckiej awangardy rockowej - Tangerine Dream, Amon Düül II czy Can - formacja Floriana Fricke zawsze wymykała się próbom przypisania do konkretnego nurtu, często zmieniając skład, instrumentarium i przesłanie swoich albumów. Była i do dziś pozostaje frapującym zjawiskiem muzycznym.

Starałem się zebrać informacje znalezione w sieci internet, na okładkach płyt, w publikacjach oficjalnych i w fanzinach. Wszystkie opinie zamieściłem w języku oryginału. Dyskografię ilustrują krótkie fragmenty muzyczne, zamieszczone bez zgody właścicieli praw autorskich w przekonaniu, iż taka forma popularyzacji spotkałaby się z przyzwoleniem właściwych twórców. Wciąż wiele tu braków i nieścisłości, chętnie więc przyjmę uwagi krytyczne oraz uzupełnienia.

Za dotychczasowe informacje : Tomasz Gałka, Witold Rokoszewski, Tomek "tom@la" Kowalski, Dolf Mulder (kolejna wersja znakomitej dyskografii), Alberto Stanz, Tomasz Ostafiński - thanks a lot!

Ostatnia aktualizacja : 21-11-2007

Powered by Sp. z o.o.